VOLKSWAGEN TOUAREG apskats (2003. - 2009. gads)


Kopš Volkswage Touareg prezentācijas 2003.gadā, tas ir kļuvis atpazīstams kā uzticams un komfortabls apvidus auto. Turklāt kā apvidus auto ne tikai “uz papīra”, jo tam tiešām piemīt ļoti labas bezceļu izbraukšanas īpašības. Jāpiemin arī tas, ka Volkswagen Touareg ir tāda pati bezceļu platforma un citi tehniski risinājumi, kā Porsche Cayenne, tai skaitā V6 benzīna motors. Volkswagen gadījumā gan izplatītāki ir lieliskie VW dīzeļa dzinēji. Meklējot lietotu Volkswagen Touareg, gan jāpievērš uzmanība dzinēja jaudai, jo vienādas litrāžas motori ir pieejami dažādās jaudas komplektācijās.

BENZĪNA DZINĒJI

Lai gan Latvijas lietotu auto tirgū dominē lietotas automašīnas ar dīzeļa dzinējiem, sportisku izjūtu meklētājiem varētu interesēt arī Volkswagen Touareg benzīna dzinēji. Tie pieejami šādās variācijās: 3.2 litru V6 ar 240 ZS un 4.2 litru V8 ar 310 ZS. 2006.gadā tie tika nomainīti ar 3.6 litru V6, kas attīsta 280 ZS, un tā degvielas patēriņš ir pa vidu starp sākotnēji piedāvātajiem dzinējiem – 8 litri uz 100 km ārpus pilsētas un 13 litri pilsētā.

DĪZEĻA DZINĒJI

Uz Latvijas ceļiem visbiežāk būs sastopamas lietotas VW Touareg automašīnas ar 2.5 TDi dzinējiem. Šie 174 ZS jaudīgie dzinēji ir pietiekami dinamiski lielajam apvidus auto un kombinēti patērē 9.9 litrus uz 100km. 2008. gadā šīe dzinēji tika nomainīti ar tāda paša tilpuma “common rail” dzinējiem, kas tiek vērtēti kā uzticamāki, kā arī ievērojami klusāki.
Ja ar 174 ZS tomēr šķiet par maz, tad piemērotāks varētu būt lietots Touareg ar 3.0 TDi motoru, kas attīsta 225 vai 240 ZS un patērē tikai nedaudz vairāk dīzeļdegvielas – 10.6 litrus uz 100km. No 2009.gada pieejami arī šī dzinēja Bluemotion varianti, kas uzlabo auto dinamiku un samazina degvielas patēriņu.
Visretāk sastopamais Touareg modelis Latvijas lietotu auto tirgū ir milzīgais 5.0 litru V10 TDI dzinējs. Ar 313 ZS jaudu tas paātrinās līdz 100km/h nieka 7.5 sekundēs, bet kombinētais patēriņš ir 12 litri uz 100km (17l pilsētā un 9l ārpus tās).

VADĀMĪBA

Pērkot lietotu apvidus auto, nevajadzētu cerēt uz asu un sportisku automašīnas vadāmību. Lietots VW Touareg būs piemērots tiem, kam svarīgs ir komforts un spēja izbraukt pa tādiem bezceļiem, kur citas automašīnas nespētu. Arī lielpilsētas bedres šim auto lielas problēmas nesagādās – piekare tās absorbē ļoti labi un par kafijas izšļakstīšanu nebūs jāuztraucas.
Ja Touareg tomēr šķiet pārāk lēzens un garlaicīgs, tad sportiskākas alternatīvas būtu līdzīga izlaiduma gada lietoti BMW X5 vai par Porsche Cayenne.

SALONS

Kā jau Volkswagen, salons ir tiešām kvalitatīvs un pat augstākas klases nekā liela daļa citu VW automašīnu. Visas pogas un slēdži ir lieliski nostrādāti un izturīgi. Lai gan salona izkārtojums šobrīd var nešķist pats modernākais, lietotos VW Touareg, kas ražoti pēc 2007.gada, ir atrodamas dažādas modernas funkcijas, kā adaptīvā kruīzkontrole un šķēršļu skenēšana automašīnas priekšā un sānos.

ŠOBRĪD CARSOUTLET.LV PIEEJAMOS LIETOTUS VOLKSWAGEN TOUAREG VARI APSKATĪT ŠEIT.
ATRODI SEV INTERESĒJOŠO MODELI UN PIESAKIES LĪZINGAM BEZ PIRMĀS IEMAKSAS!