VOLVO V70 apskats (2000. - 2007. gads)


Volvo V70 var saukt par nu jau leģendāru zviedru autobūves paraugu. Praktisks, drošs un ekonomisks ir trīs visbiežāk nosauktās lietotu Volvo V70 īpašības. Kā jau citas lietotas automašīnas, arī šī ir pieejama dažādos aprīkojuma līmeņos, ar plašu motoru klāstu, kā arī retākām versijām – pilnpiedziņas un sportiskais R modelis. Salīdzinot ar citām līdzīga vecuma lietotām automašīnām, Volvo V70 par šķist samērā dārgs, taču izslavētā uzticamība un drošība to viennozīmīgi atsver.

BENZĪNA DZINĒJI

Šīs lietotās Volvo automašīnas ir atrodamas ar sešiem dažādiem benzīna dzinējiem – 2.4 litru ar 140, 170 vai pat 260 ZS, 2.0 litru turbodzinēju ar 180 ZS, kā arī 2.5 litru ar 210 ZS. Latvijas lietotu auto tirgū visretāk sastopamais ir 2.5 litru turbo dzinējs ar pilnpiedziņu, kas ar 300 ZS jaudu spēj paātrināties līdz 100km/h nieka 5.6 sekundēs. Iespaidīgi, taču jārēķinās, ka degvielas patēriņš šim modelim pilsētā būs praktiski 15l/100km un ārpus pilsētas 8.6l/100km.

DĪZEĻA DZINĒJI

Līdzīgi kā ar citām lietotām automašīnām, arī Volvo gadījumā Latvijā izplatītāki būs dīzeļa dzinēji. Tie pamatā pieejami 2 versijās – 2.4 litru dzinējs ar 163 ZD un D5 motors ar tādu pašu tilpumu un degvielas patēriņu, bet 185 ZS jaudu. Pavisam liels retums ir īpatnējie dīzeļa/gāzes dzinēji. Taču šādus Latvijas lietotu automašīnu tirgū būs praktiski neiespējami atrast.

VADĀMĪBA

Salīdzinot ar Audi, vai it īpaši BMW, ir jūtams, ka Volvo prioritātes ir bijušas drošība un komforts, nevis sportisks braukšanas stils. Tas gan nenozīmē, ka auto vadās slikti – lietoti Volvo V70 ir stabili un droši vadāmi, bez nekādiem pārsteigumiem. Elektroniskā stabilitātes kontrole, kā arī prestlīdēšanas sistēmas ir standartā visos komplektāciju līmeņos.

Vienīgais izņēmums būtu R modelis, kam pieejama pilnpiedziņa, kā arī elektroniski kontrolēta piekare, kas automātiski pielāgojas braukšanas ātrumam. Tā ļauj justies komfortabli braucot pa šoseju, kā arī justies pārliecināti, izbraucot līkumus lielā ātrumā. Vadītājs var izvēlēties starp 3 dažādiem piekares režīmiem – sākot no cietā un sportiskā, līdz relaksētam un komfortablam braucienam.

SALONS

Lietotā 2000.-2007.gada Volvo nebūs problēmu iekārtoties komfortabli, jo dažādas stūres un sēdekļu regulēšanas iespējas ir pieejamas visos modeļos. Atšķirībā no vācu autoražotājiem, Volvo salona apdarē biežāk tiek izmantotas gaišas un mierīgas krāsas (izņemot sportisko R modeli). Visas vadības pogas un slēdži izvietoti skaidri un saprotami ar vienu izņēmumu – modeļos ar iebūvētu navigāciju, tās vadība tiek veikta ar pogām, kas paslēptas aiz stūres.
Lai gan Volvo V70 aizmugures sēdekļi tiek novērtēti kā vieni no komfortablākajiem, plašums pasažieriem būs nedaudz mazāks, nekā līdzīga vecuma Audi A6. Bet vidēja auguma pasažierim vai bērnu sēdeklim vietas pilnīgi pietiks.

ŠOBRĪD AUTOSELECT.LV PIEEJAMOS LIETOTUS VOLVO V70 VARI APSKATĪT ŠEIT.
ATRODI SEV INTERESĒJOŠO MODELI UN PIESAKIES LĪZINGAM BEZ PIRMĀS IEMAKSAS!